Виховання патріотизму засобами дитячо-юнацької військово-патріотичної гри       «Сокіл» («Джура»)»

В  період з 02.05.2018 по 04.05.2018 року з метою виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, традицій, національних цінностей українського народу, формування навичок здорового способу життя, зміцнення духовного і фізичного здоров’я школярів відбувся І міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

На І етапі змагань брали участь  6 роїв – 48 учнів закладів загальної середньої освіти міста. Напружена програма Гри «Джура» вимагала від учасників значних фізичних навантажень та високих морально-вольових якостей, гідних справжніх джур.

Розпочалися змагання з конкурсу «Впоряд» – стройової підготовки учасників. Для участі у І етапі гри рої підготували: атрибутику (назва, емблема, ройовий клич – девіз), командну форму – однострій. Оцінювався зовнішній вигляд, організованість.

Високу якість виконання впорядових наказів та маршової патріотичної пісні продемонстрували рій «Легіон» (ЗОШ № 2) та «Стрільці» (ЗОШ № 5) – І місце,  ІІ –  рій «Патріот» (ЗОШ №  6) та рій «Січ» (СШ № 1).

В інтелектуальному конкурсі  «Відун» на  знання історії України, доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних збройних сил України, брали участь всі учасники  рою. Найкращі знання показали учасники рою «Патріот» (ЗОШ № 6) – І місце, ІІ місце – рій «Легіон» (ЗОШ № 2), ІІІ місце – рій «Стрільці» (ЗОШ № 5).

Для участі у ІІ етапі гри рої підготували творчо-мистецький конкурс «Ватра», який передбачав звіт під назвою «Слава героям». Кожен рій представляв театралізоване дійство. Всі учасники роїв  дивували своїми мистецькими талантами. І місце виборов рій «Легіон» (ЗОШ № 2), який продемонстрував музичну композицію «оживаючого пам’ятника героям», ІІ місце – рій «Стрільці» (ЗОШ № 5) провели засідання козацької ради та щиро привітали «братів по змаганню» козаки рою «Січ» (СШ № 1).

Згідно умов проведення конкурсу «Добре діло» учасники роїв підготували звіти про проведені добрі справи за 2017-2018 навчальний рік, а саме: участь у благодійних акціях на допомогу воїнам АТО, «Малюнок солдату», «Оберіг воїну АТО»; загальношкільні акції: «Милосердя», «Серце до серця», «Відкривай Україну», «Чисте шкільне подвір’я», «Посади дерево, кущ та квітку»; збір продуктів харчування та одягу для багатодітних та переселених родин; впорядкування та вшанування пам’ятних місць, участь у меморіальних заходах, допомога волонтерських загонів ветеранам праці та війни. Цікаві та насичені різними  добрими справами  звіти  свідчать про те, що в освітніх закладах ведеться плідна волонтерська робота. Найкращі звіти про виконання завдань під гаслом «Добре діло» надали команди «Легіон» (ЗОШ № 2), «Січ» (СШ № 1) та «Стрільці» (ЗОШ № 5).

У ІІІ етапі гри високим рівнем фізичної підготовки в змаганнях силової боротьби «Перетягування линви»  відзначився рій «Легіон» (ЗОШ № 2) та рій «Січ» (СШ № 1), подолання смуги перешкод та проведення спортивних естафет – рій «Легіон» (ЗОШ № 2) та рій «Патріот» (ЗОШ № 6).

Змагання «Рятівник» проводилися у вигляді тестування та практичного завдання, свою вправність у наданні першої долікарської допомоги та проведенні рятувальних робіт продемонстрували всі рої. Роївці правильно та чітко надали першу медичну допомогу при закритих переломах верхніх та нижніх кінцівок, доправили потерпілого на ношах до місця призначення. Переможець визначався за швидкістю та правильністю надання допомоги – рій «Легіон» (ЗОШ № 2) та рій «Стрільці» (ЗОШ № 5).

Роївці Гри «Джура»  продемонстрували спритність та вміння під час збирання та розбирання палатки.

Результати участі в конкурсах та змаганнях Гри «Джура» свідчать про високий рівень підготовки роїв. Змагання пройшли напружено, дружно та цікаво, при активній підтримці вболівальників. Рої демонстрували свою майстерність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та військову вправність у різних видах змагань на звання кращих нащадків козацького роду.

За рішенням суддів І міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у загальнокомандному заліку місця розподілилися в такому порядку:

      І місце – рій  «Легіон»  (ЗОШ №  2)

      ІІ місце – рій  «Патріот»  (ЗОШ №  6)

      ІІІ місце – рій  «Стрільці»  (ЗОШ №  5).

В загальноосвітніх навчальних закладах  приділяється належна увага військово – патріотичному  вихованню молоді та юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції.

Всі команди – учасники міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») відзначені грамотами виконавчого комітету Ватутінської міської ради.

Особливу подяку висловлюємо членам Ватутінської міської організації партії БПП «Солідарність» Підцерковному Є.І., Данилюку О.В., Рубану О.І. за  солодкі подарунки переможцям дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Методист методичного кабінету

                                                                    відділу освіти

Ватуінської міської ради

                                                                       Лєдок Л.В.

Від Admin