Нова українська школа – нові орієнтири на дошкілля.
Виживає не найсильніший і не найрозумніший,
а той, хто краще пристовується до змін.
Чарльз Дарвін
14 грудня 2018 року на базі закладу дошкільної освіти №7 «Сонечко» було проведено методичне об’єднання «Активізація пізнавальної діяльності дошкільників через використання прийомів едьютейнменту, зокрема створення мультфільмів» під девізом «Навчання повинно бути цікавим», метою якого було налаштування педагогів на постійний пошук креагивного в освітньому процесі через використання прийомів едьютейнменту.
Сьогодні у системі освіти, головною подією є масове впровадження у практику роботи ключової реформи Міністерства освіти і науки — Нової української школи. Сутність її полягає в переході від школи знань (надання певного обсягу інформації, яка за сучасних умов швидко застаріває) до школи компетентностей (забезпечення поінформованості, обізнаності, набуття вмінь застосовувати знання в житті).
З огляду на той факт, що одним із базових принципів Нової української школи є положення про безперервність освіти, дошкільні заклади також залучені до цього процесу. Адже виховання, навчання та формування особистості починається від народження і триває впродовж усього життя. Отже, нова українська школа – нові орієнтири для дошкілля.
Тому актуальною темою педагоги ЗДО №7 вважають введення змін у освітній процес дошкілля, впровадження нової освітньої технології: едьютейнмент – навчання, що дарує радість і дітям, і педагогам, поєднує в собі розважальні прийоми, методи інтерактивного й активного навчання, мотивацію до пізнання та взаємодії.
«Вчення, позбавлене всякого інтересу і взяте
тільки силою примусу вбиває у вихованця
бажання до навчання, без якого він далеко не піде»
К.Д. Ушинський
Відкритий захід організували та провели – директор закладу, Дзісяк Любов Василівна, вихователь – методист, Зубрицька Ірина Володимирівна, вихователь старшої групи, Штангей Світлана Анатоліївна, та практичний психолог, Парандій Галина Володимирівна, за присутності завідувача методичного кабінету, Жовноватої Наталії Яківни, та методиста з питань дошкільної освіти, Калиушко Людмили Вікторівни. Запрошених на методичне об’єднання ознайомили з основними перевагами прийомів едьютейнменту. Родзинкою заходу була гра – розвага «Анімаційна студія «Стікбот» із вихованцями старшої групи, яку організувала та провела Штангей Світлана Анатоліївна. Розвага пройшла на «одному подиху», педагог досягла мети навчаючи дітей через гру, створюючи мультик у мультиплікаційній студії, викликала бажання пізнавати багато нового та цікавого; використовуючи і ажурну пилку, тобто змішане виховання, коректурні таблиці, інтелект мапу тощо. Прийоми та методи проведення заходу були влучними, доцільними, діти навчені гратися у групах, знаходити спільну мову з однолітками, вміють доводити свою точку зору та, за допомогою Броунівського руху, викладати вивчений матеріал гостям на занятті, тобто навчати дорослих.
![](http://vatutine-vo.gov.ua/wp-content/uploads/2018/12/3-1-1024x768.jpg)
Учасники заходу озброїлись новими знаннями, які зможуть втілювати під час практичних занять з вихованцями старших груп та готувати їх до роботи в умовах Нової української школи. А саме новітні прийоми та технології освітнього процесу дають можливість підготувати креативного,творчого, здатного до самовдосконалення сучасного випускника закладу дошкільної освіти.