Ватутінський ліцей №1

Ватутінський ліцей  № 1

Ватутінської міської  ради Черкаської області

Адреса: вул. Захисників України 44, м. Ватутіне.
Телефон: 0(4740) 6-24-63
Email: vatschool_1@ukr.net
Директор: Щербина Сергій Миколайович

 

Приміщення навчального закладу  збудоване в 1955 році.

У 2023-2024 навчальному році у Ватутінському ліцеї №1 навчається 414

учнів   (16 класів)

Освітній процес забезпечує 34 основних  вчителів та 7 вчителів-сумісників), з

числа основних педагогічних працівників:

4 –  мають педагогічне звання «учитель-методист»;

9– педагогічне звання «старший учитель»;

18  – мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

9- мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»;

5- мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої  категорії»;

2-мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст».

У закладі працюють 1 практичний психолог, 1 соціальний педагог, 2

медичні  сестри, 19  осіб обслуговуючого персоналу.

В ліцеї функціонує два навчальних корпуси (для учнів середньої та

старшої ланки)

Навчальний заклад налічує   35 навчальних кабінетів, 1столярна майстерня, 1 слюсарна майстерня, 1 кабінет обслуговуючої праці. До послуг здобувачів освіти актовий та  2 спортивних зали,  2 комп’ютерні класи,  бібліотека, медичний кабінет, харчоблок із обідньою залою на 80 місць загальною площею 272 кв. м., стадіон

У закладі створена локальна мережа INTERNET, здійснено  підключення до WI-FI (площа покриття 1626 кв.м),  існує власний WEB-сайт, соціальна сторінка Facebook, ютуб-канал.

В закладі у  наявності є 1 інтерактивна дошка і 10 мультимедійних проекторів.

Обладнано 2 навчально-комп’ютерні класи(26+2). Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій, використовуючи її для проведення уроків з різних предметів.

У ліцеї  запроваджено  профільне навчання:

  • філологічний профіль – ( англійська мова, українська мова та література), географія.

Заклад здійснює дослідно-експериментальну    роботу «Забезпечення нових стандартів якості освіти в інноваційних школах  Черкащини засобами STEM –освіти»

Педагогічний колектив закладу бере участь у  науково-педагогічному проєкті: «Інтелект України» та обласній цільовій програмі «Інноваційні школи Черкащини» та працює над методичною проблемою: «Реалізація компетентнісного підходу в освітньому просторі ліцею».

В ліцеї здійснюються наступні проєкти:  «Креативне освітнє середовище ліцею, яке відповідає сучасним викликам», «Цифрова трансформація (діджиталізація) системи управління, запровадження електронного документообігу», «Упровадження пріоритетних  напрямів STEM-освіти», «Підвищення якості  кадрового потенціалу ліцею відповідно до вимог реформування освітньої галузі», «Освіта без кордонів». На базі ліцею систематично проходять семінари, майстер-класи для різних категорій освітян.

Педагогічні працівники ліцею є активними учасниками виставок передових педагогічних та інноваційних технологій.

В 2022-2023 навчальному році випускники ліцею отримали 2 золотих  та  одну  срібну медалі.

Значна увага у закладі приділяється розвитку кожного учня, як громадянина та патріота, учнів залучають та зацікавлюють не лише у навчанні, але й суспільно-важливих, волонтерських, соціальних справах, систематично надається допомога ЗСУ.

Учні закладу беруть активну участь у міських, обласних                                       та Всеукраїнських заходах. У 2022-2023 навчальному році учні взяли участь у Всеукраїнських олімпіадах з базових дисциплін. За результатами ІІ етапу підготовлено 25 призерів. У Міжнародному мовознавчому конкурсі ім. П.Яцика  ІІ етап – 4 переможці. В ІІ етапі ХIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та    студентської молоді імені Тараса Шевченка 6 переможців.   За підсумками проведення ІІ етапу  Всеукраїнського конкурсу –захисту науково-дослідницьких робіт  учнів-членів  Малої академії наук України  у 2022-2023 навчальному році 2 учениці стали переможцями

Для задоволення освітніх запитів учнівської молоді у ліцеї  функціонує 6 різноманітних гуртків.

Гурткова робота військово-патріотичного напрямку здійснюється на

основі  навчальної  програми  гуртка  козацько–лицарського виховання «Джура»

Гуртківці беруть безпосередню участь  у різноманітних заходах і конкурсах.

Рої «Нащадки козаків»  та «Гайдамаки» стали лауреатами в обласному  патріотичному конкурсі відеороликів учнівської молоді «Славетні українці Черкащини, які змінили світ і Україну», у VI щорічному Всеукраїнському національно-патріотичному конкурсі «Я – козацького роду!», зайняли вісім перших та два других місця.

У рамках заходів Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) взяли участь у флешмобі ватр «Дякуємо захисникам і захисницям України»,  грі-вікторині «Відун».

До дня української писемності та мови активно долучилися до проходження  патріотичної вікторини та отримали дипломи.

Отримали Диплом лауреату за участь у обласному фотоконкурсі «Україна – це ми!», нагороджені Диплом Черкаського обласного центру туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради за участь в обласному відеопроєкті «Капсула часу з посланням у майбутнє».  Активні учасники обласного патріотичного проєкту «Покоління майбутнього».

Взяли участь в онлайн вікторині “Краєзнавча скарбниця Черкащини” краєзнавчого вишколу “З глибин народної скарбниці”. За що отримали  Грамоту   обласного центру туризму.

Зайняли  дев’ять  І місць і два ІІ   у Всеукраїнському пізнавальному конкурсі “Європа – це я!”

В умовах воєнного стану   адміністрація ліцею зосереджує  зусилля передусім на створення безпечних умов для здобуття освіти і праці.    Тому  тримається  на постійному контролі  стан утримання  укриття  у готовності до використання, як засобу тимчасового колективного захисту. Укриття ліцею розраховане на 200 осіб (Учні 5-7 класів). Влітку в укритті були проведені ремонтні роботи: оббивка, штукатурка  ґрунтовка, побілка стін та стелі площею 375 м.кв.; ремонт вентиляції; заміна кабелю електромережі укриття та встановлення 18 світильників та розеток; встановлення дверей до приміщення вентиляційної подачі; облаштування плиткою 2 санвузлів; проведення інтернету; ремонт водопровідної та сантехнічної систем; облицювання підлоги плиткою.

На щитку з пожежної безпеки розташований шанцевий  інструментарій. Облаштовані місця для сидіння учасників освітнього процесу.   Наявний запас питної води, свічок, сірників, ліхтариків, сухпайок. Облаштований  медичний куточок.

Учні 8-11 класів користуються укриттям за адресою в. Дружби,9 (в будівлі колишнього медичного коледжу), де також були проведені ремонтні роботи: часткове оштукатурення та побілка стін та стелі; виготовлення та встановлення решітки на дверях запасного виходу; фарбування підлоги в санвузлі, облаштування вентиляційної системи.

В червні в  ліцеї було відкрито клас безпеки, що забезпечить покращення умов освітнього  процесу щодо формування в здобувачів освіти здоров’язбережувальних компетентностей, знань і правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, надання домедичної допомоги.

Заклад підготовлений до опалювального сезону. Умови готовності до роботи в опалювальний період виконано. Проведена ревізія технічного стану теплового пункту, проведено: гідравлічне випробовування трубопроводу та промивання; заміна ламп освітлення; генеральне прибирання теплопункту. Заміна нових  теплових  лічильників і стадії підготовки.

.

Потреби закладу :

  1. Необхідний капітальний ремонт покрівлі корпусу 2 з заміною м’якої покрівлі на тверду.
  2. Встановлення пожежної сигналізації в корпусі №1 та №2.